Zdjęcie przedstawia trenera Damiana, który przybija piątkę klientce po zakończonym treningu EMS

EFEKTY treningów EMS

Co to jest elektrostymulacja mięśni i jakie daje rezultaty?

Trening EMS jest to nowoczesna metoda treningowa, dzięki której, w krótkim czasie osiągniesz efekty o których marzysz.  Jeśli chcesz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, wyrzeźbić  i ujędrnić swoje  ciało lub zadbać o swoje zdrowie  to jest to możliwe z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniowej!

Czym jest EMS?

  • E jak ELEKTROSTYMULACJA 

EMS ( Electrical muscle stimulation) to metoda wykorzystująca impulsy elektryczne niskiej częstotliwości do wywoływania kontrolowanych skurczów mięśni, która w krótkim czasie prowadzi do poprawy sprawności fizycznej, wydolności i zdrowia. Od wielu lat jest stosowana w fizjoterapiii oraz sporcie wyczynowym.

Trening EMS polega na wykorzystaniu odpowiednio dobranego prądu elektrycznego do charakterystyki pracy mięśni. W zależności od częstotliwości impulsu możemy wpływać na efekt ćwiczeń, ich intensywność oraz ilość zaangażowanych włókien mięśniowych. Przekłada się to bezpośrednio na efekt treningowy oraz budowanie odpowiednich zdolności motorycznych. Im wyższa częstotliwość impulsów wysyłanych z elektrostymulatora EMS tym, większa liczba pracujących włókien mięśniowych, oraz ciężar narzucony na określoną grupę mięśni. Dzięki temu możemy wykonać bardzo ciężki trening siłowy bez wykorzystania obciążenia zewnętrznego.

  • M jak METABOLIZM

Trening EMS angażuje do pracy około 90% włókien mięśniowych równocześnie. Dzięki temu praca naszego organizmu staje  się bardzo intensywna i wymagająca. Mimo, że elektrostymulacja mięśni łączona jest z podstawowymi i bardzo prostymi ćwiczeniami jesteśmy wstanie wykonać wysiłek zbliżony do maksymalnego. Charakterystyką wysiłku trening EMS podobny jest do interwałów lub tabaty. Cechuje się krótkim czasem trwania i wysoką intensywnością. Przewagą nad tymi dwoma jest fakt, że trening EMS i impulsy mu towarzyszące docierają do głęboko położonych włókien mięśniowych, wzmacniają je i masują równocześnie.

Podczas jednej 20 minutowej sesji treningowej jesteśmy w stanie spalić około 500 kcal. Kolejne 500 – 700kcal zostanie spalone w najbliższych 24 godzinach po treningu. Trening EMS doskonale podkręca nasz metabolizm i ładuje Nas energią na cały aktywny dzień.

  • S jak SKUTECZNOŚĆ

Impulsy elektryczne stymulują mięśnie do maksymalnej pracy bez obawy o stawy czy kręgosłup. Bez ciężaru mamy możliwość wykonania bardzo wymagającego treningu budującego masę mięśniową. W połączeniu z treningiem funkcjonalnym elektrostymulacja otwiera nam możliwość obciążenia praktycznie całego aparatu mięśniowego w jednym zadaniu. Pozwala to wykonać 20 minutową sesję treningową całego ciała bez konieczności wykonywania skomplikowanych zadań. Jako jedyna metoda trening EMS aktywuje do pracy głęboko położone włókna mięśniowe odpowiedzialne za utrzymanie naszego ciała w odpowiedniej pozycji, chroniąc w ten sposób kręgosłup oraz stawy przed kontuzjami. Elektrostymulacja wykorzystywana jest również jako zabiegi masujące i łagodzące bóle mięśniowe. Impulsy o niskiej częstotliwości  intensywności działają relaksująco i rozluźniająco na nasze mięśnie.

Trening EMS cenimy przede wszystkim za jego kompleksowość. Na jednym spotkaniu z trenerem personalnym zadbamy o swoją sylwetkę, zdrowie, mięśnie głębokie oraz stawy, urodę, jędrność skóry, oraz dodatkowo naładujemy się energią i świetnym samopoczuciem.

Wysoka EFEKTYWNOŚĆ

  • Efekty treningu EMS 

Efektem elektrostymulacji mięśni jest przede wszystkim szybsze spalanie tłuszczu i wyrzeźbienie ciała. Jeden trening, który trwa 20 minut, jest ekwiwalentem kilku godzin spędzonych na siłowni. Dzieje się tak dlatego, że pobudzamy  jednocześnie dużą ilość grup mięśniowych a co za tym idzie angażujemy więcej włókien mięśniowych niż  w tradycyjnym treningu. Z tego powodu jesteśmy w stanie w szybszy i bardziej efektywny sposób budować parametry siłowe czy wytrzymałościowe. Czy to nie wystarczające powody, aby spróbować?

Ta metoda znajduje także swoje zastosowanie w fizjoterapii – wzmacnia mięśnie głebokie odpowiedzialne m.in za stabilizację co idealnie sprawdza się, gdy nasze ciało potrzebuje wrócić do formy po kontuzji lub gdy męczą nas uciążliwe bóle kręgosłupa.

Trening EMS zwalcza cellulit, skóra staje się dzięki temu bardziej napięta i przyjemniejsza w dotyku. To możliwe, ponieważ ćwiczenia EMS prowadzą do rozprowadzenia płynów ustrojowych oraz wody, a to sprawia, że ciało staje się jędrniejsze.

Nowoczesna metoda sprawdzi się także dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu. Cały trening trwa tylko pół godziny, a dla osiągnięcia efektów wystarczy trenować dwa razy w tygodniu, co jest możliwe dzięki wysokiemu wydatkowi energetycznemu.

Zdjęcie przedstawia najwyższej jakość sprzętu MIhaBodytech do treningu EMS

Dlaczego systematyczna aktywność fizyczna jest tak ważna dla naszego zdrowia ?